
Az életmódváltás 8 lépése
- by dorahegedus
- 7 június, 2020
Amikor új vendégekkel találkozunk, az első kérdések között szerepel, hogy „Hogyan kezdjem el az életmódváltást?”
Mi mindig arra törekszünk, hogy egyszerű, megvalósítható tippeket adjunk Nektek. Szeretném most ezeket Nektek összefoglalni, fogadjátok szeretettel.
1. Kezdjünk kis lépésekkel!
A legnagyobb hiba, hogy mindent egyszerre és gyorsan szeretnénk megvalósítani. Egy bizonyos szokás rendszer kialakításához átlagosan 21 napra van szükségünk, hogy a mindennapjaink részévé váljon. Kezdjük apró lépésekkel: Próbáljuk a vacsorát szénhidrát szegényebbé tenni, igyunk több folyadékot, autó helyett biciklizzünk, sétáljunk napi szinten, feküdjünk le időben aludni. Ne feledjétek, sok kicsi sokra megy!
2. Tervezzünk előre!
A péntek esti televízió nézés és közösségi oldal böngészés helyett, írjunk bevásárló listát, tervezzük meg heti menüt, gondoljuk át, hogy milyen feladatok várnak ránk a következő héten és mit tudunk tenni annak érdekében, hogy be tudjuk tartani a céljaink érdekében tett fogadalmainkat. Vásárolj és főzz előre.
3. Étkezési napló
Vezessünk étkezési naplót, akár egy klasszikus kockás füzetbe vagy az interneten virtuálisan. Már azzal, hogy írjuk, jobban fogunk figyelni arra, hogy mit eszünk, milyen ételeket választunk, írjuk le tapasztalatainkat. Ez a módszer egy nagyon jó visszajelzés Önmagunk számára és ha, esetleg szakember segítségét kérjük az edzésben vagy az étkezésben, Neki is nagy segítség lesz.
4. Az edzés legyen szent és sérthetetlen
Ne hagyjuk ki a heti edzés adagot. Tapasztalataim szerint, akik nem hajlandóak erőfeszítést tenni, hogy a heti terveikbe beleférjen kétszer – háromszor 60 perc edzés és nem veszik komolyan ennek betartását, azok sokkal könnyebben feladják a kitűzött célt. Ne a kényelmet válasszuk, el kell fogadnunk, hogy muszáj egy picit megerőltetnünk magunkat, ahhoz, hogy egy boldogabb, minőségibb életet élhessünk.
5. Együnk minél több zöldséget, gyümölcsöt!
Nem, a Mcdonald’s – os hamburgerben található csemegeuborka nem zöldség! És a pizzán található paradicsomszósz sem az!
Törekedjünk az idény zöldségek és gyümölcsök fogyasztására, vigyünk magunkkal a munkahelyre apróra vágott gyümölcs mixet, répát, uborkát, zellert. Együnk minél több friss salátát, szervezetünk meg fogja hálálni!:)
6. Aludjunk legalább 8 órát naponta!
Este lefekvés előtt 1 órával kapcsoljuk ki a tévét, a telefont, hallgassunk relaxációs zenét, próbáljuk magunkat lecsendesíteni. Nagyon fontos, hogy éjfél előtt feküdjünk le és lehetőleg napi 8 órát aludjunk. A méregtelenítő folyamatok nagy része éjszaka zajlik le, éjszaka égetjük a zsírt, próbáljuk meg szervezetünknek megadni a megfelelő mennyiségű pihenést!
7. Vízfogyasztás!!!!
Legszívesebben 100-as betűmérettel írnám ezt a részét a bejegyzésemnek. Diéták és életmódváltások buknak el azon, hogy a Vendég nem iszik elegendő folyadékot. Az egészségügyi világszervezet ajánlása alapján minden embernek minimum 2 liter folyadékot kellene meginnia! Ha sportolsz, nehéz fizikai munkát végzel, diétázol, akkor ennél még többet! És ez a folyadék szénsavmentes ásványvíz legyen vagy cukormentes tea (ne fekete tea), ne pedig leves, gyümölcslé, energia ital, kávé stb.
Vigyünk magunkkal kulacsban vizet, töltsünk le folyadékfogyasztást elősegítő alkalmazásokat, legyen mindig nálunk egy pici víz és igyunk, igyunk, igyunk!!!
8. Fogadjuk el, hogy Nekünk is tennünk kell a változásért!
Alapvetően egy kényelmes, felgyorsult világban élünk. Gondolatban is fogadjuk el, hogy ahhoz, hogy változást érjünk el, Nekünk is változtatnunk kell. Keressük meg a belső motivációnkat, élvezzük a mozgás adta szabadságot és, hogy életmódunk megváltoztatása a Mi kezünkben van.